יום א׳, 12 בדצמ׳ | בזום

הרצאה לגננות: איתור קשיים התפתחותיים בגן הילדים

ההרשמה סגורה
הרצאה לגננות: איתור קשיים התפתחותיים בגן הילדים

איפה? מתי?

12 בדצמ׳ 2021, 20:30 – 22:00
בזום

על ההרצאה והמרצה

הגענו לרגע הזה בשנה. שוב...

ההסתגלות של הילדים לגן כבר מאחורינו ועכשיו אפשר לראות למי עדין קשה.

זו התקופה בשנה שהמשימה המרכזית בה היא לאתר את הילדים שזקוקים לטיפול, את אלה שזקוקים לאבחון ואת אלה שיצטרכו תמיכה בשנה הבאה ונצטרך להגיש אותם לועדות שהולכות וקרבות.

אל הועדות שמתחילות כבר סביב מרץ הם יצטרכו להגיע אחרי אבחונים מקצועיים מתאימים, אחרת הם לא יוכלו לקבל את העזרה שהם צריכים בגן או בבית הספר.

כלומר זה הזמן להתחיל ולהציף את הקשיים מול ההורים וזה ללא ספק תהליך בפני עצמו. תהליך לא פשוט בכלל שלוקח זמן ודורש מכן לגשת אליו מוכנות.

כ20% מהילדים בגן שלכן יזדקקו השנה לעזרה מקצועית! לפעמים זו עזרה קלה וברור מי הכתובת שצריך להפנות אליה,  אבל לפעמים זה ממש לא ברור.

ישנם לא מעט ילדים שמראים כל מיני התנהגויות (קשיים רגשיים, חברתיים, התנהגותיים...) וקשיי השתלבות וקשה להניח אצלם את האצבע. הילדים האלה מתפספסים לעיתים קרובות מכמה סיבות: קשה לגננות ולהורים להבין מה בדיוק המקור לקשיים, ההורים לעיתים קרובות מתנגדים וזקוקים לזמן כדי להבין, המכונים להתפתחות הילד עמוסים לעייפה, תורי ההמתנה הממושכים גורמים להורים להתייאש ולפנות לאנשי מקצוע פרטיים מבלי לעבור הערכה רב תחומית מסודרת שחיונית במקרים האלה ועוד אי אלו סיבות...

אז מה החלק שלכן בתהליך הזה? בעיניי, יש לכן חלק אדיר וקריטי ועל כך אדבר בהרצאה הקרובה.

אז אם גם לכן יש את הילדים האלה שאתן מתלבטות לגביהם, או את ההורים שאתן חוששות מלפתוח איתם את התהליך אני ממליצה לכן בחום להצטרף להרצאה ביום ראשון הקרוב.

היא ללא תשלום והיא תעשה לכן סדר בראש.

אשמח אם תוכלו גם להפיץ את הפרטים על ההרצאה בקרב גננות קולגות נוספות שלכן. זה יעזור.

המרצה: אורית רובין בן חיים, פסיכולוגית התפתחותית ומנהלת גילוי רך

ההרצאה תתקיים בשידור חי בקבוצת הפייסבוק "גננות מתייעצות". יש צורך להצטרף לקבוצה כדי להשתתף בהרצאה.

מחכה לכן בקבוצה - מצטרפים פה

אורית 

כדאי לשתף